×

Please choose your language

لطفا زبان خود را مشخص کنید

×
We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Ok, thanks Learn more
پرينت خبر

اینتل برای مدیاتک تراشه می سازد


7/26/2022 9:21:53 PM 9:21:53 PM 

Gegli news


 اینتل از همکاری استراتژیک خود با مدیاتک خبر داد که به موجب آن دو غول فناوری با استفاده از خدمات ریخته‌گری اینتل (IFS) برای «تعدادی از دستگاه‌های هوشمند» تراشه تولید می‌کنند. هدف از این همکاری، کمک به مدیاتک برای ایجاد یک «زنجیره تامین متعادل‌تر و انعطاف‌پذیرتر» در ایالات متحده و اروپا اعلام شده است

مدیاتک یک تولیدکننده فب‌لس (Fabless) تراشه (طراحی تراشه) محسوب می‌شود که پردازنده‌های مورد استفاده در گوشی‌های هوشمند ساخته‌شده توسط سامسونگ، وان پلاس و برندهای دیگری را تامین می‌کند و بیشتر ظرفیت آن توسط TSMC تامین می‌شود. با این حال، طبق گزارش‌های موجود، به نظر می‌رسد اینتل در همکاری جدید خود با مدیاتک، قصد دارد تراشه‌هایی را برای این شرکت تولید کنند که البته در موارد دیگری مانند محاسبات صنعتی، دستگاه‌های پزشکی و برنامه‌های کاربردی اینترنت اشیا کاربرد خواهند داشت.

اینتل،  IFS یا واحد خدمات ریخته‌گری خود را در سال 2021 راه‌اندازی کرد تا با استفاده از فناوری‌های پیشرفته خود و ظرفیت تولید خود در ایالات متحده و اروپا، از افزایش تقاضا برای تولید فناوری‌های نیمه هادی نهایت استفاده را کند. با این وجود، مدیاتک به عنوان یکی از پیشروترین تولیدکنندگان تراشه فب‌لس، یک مشتری کلیدی برای اینتل خواهد بود.

سال گذشته، اینتل اعلام کرد که به عنوان بخشی از برنامه‌هایش در زمینه راه‌اندازی کارخانه ریخته‌گری خود، تراشه‌هایی برای کوالکام خواهد ساخت. این شرکت همچنین از استراتژی «IDM 2.0» رونمایی کرد که با وجود آن قصد دارد تا سال 2025 به رقبای خود یعنی TSMC و سامسونگ با سرمایه‌گذاری 20 میلیارد دلاری در دو کارخانه تولید آریزونا خود دست پیدا کند.

در همین حال، سنای ایالات متحده قرار است در مورد قانون CHIPS که برای تقویت تولید نیمه هادی داخلی این کشور از طریق اعتبار مالیاتی و کمک هزینه تا سقف 52 میلیارد دلار طراحی شده، رای گیری کند. برخی از عوامل صنعت نیمه هادی نگران هستند تا این قانون به نفع اینتل و به ضرر تولیدکنندکان کوچک‌تر مانند انویدیا، AMD و کوالکام باشد. این شرکت‌ها تراشه‌های خود را طراحی می‌کنند اما آن‌ها را تولید نمی‌کنند، بنابراین هیچ سود مستقیمی از کمک هزینه‌ها نخواهند داشت.

شرکت مدیاتک (به انگلیسی: MediaTek Inc.) یک شرکت طراح محصولات نیمه‌رسانا برای کاربردهای بی‌سیم، رسانه دیجیتال و پردازنده چین است. مدیاتک در سال ۱۹۹۷ تأسیس شد و ۲۳ ژوئیه ۲۰۰۱ در فهرست بازار بورس تایوان با کد ۲۴۵۴ قرارگرفت. دفتر مرکزی مدیاتک در شهر سینچو چین قرار دارد و به منظور فروش و پژوهش، شعباتی در چین، هند، سنگاپور، ایالات متحده آمریکا، ژاپن، کره، دانمارک، انگلستان، سوئد و دوبی دارد.


What do you think about this news?

Tell everyone your opinion on this news

To leave your opinion click the link below to login to Gegli

Login