×

Please choose your language

لطفا زبان خود را مشخص کنید

×
We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Ok, thanks Learn more
پرينت خبر

دوبی از بزرگترین مزرعه عمودی جهان با 95 درصد صرفه جویی در آب مصرفی رونمایی کرد


7/27/2022 1:38:51 PM 1:38:51 PM 

Gegli news


بزرگترین مزرعه جهان به نام Emirates Crop One با همکاری کترینگ پرواز امارات و هلدینگ Crop One در دبی افتتاح شد. به گفته سازندگان میزان مصرف آب در این تاسیسات نسبت به مزارع سنتی حدود ۹۵ درصد کمتر است.

 به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مساحت بزرگترین مزرعه عمودی جهان بیش از ۳۰ هزار متر مربع است که در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی دوبی راه اندازی شده است. قرار است این مزرعه عمودی سالانه بیش از نهصد هزار کیلوگرم سبزی تولید کند.

طبق گفته وبسایت کترینگ پرواز امارات این مزرعه عمودی دارای یک سیستم حلقه بسته است که آب از طریق گیاهان در آن به گردش در می آید و به همین دلیل به طور موثر از آن استفاده می شود. فرایند آب تبخیر شده در قسمت بازیافت نگهداری می شود و به دلیل وجود این سیستم هر ساله حدود ۲۵۰ میلی لیتر آب نسبت به کشاورزی سنتی صرفه جویی خواهد شد.

قرار است محصولات این مزرعه با نام اختصاری ECO 1 از طریق فروشگاه های تحت برند Bustanica به فروش برسد و همچنین مسافران هواپیمایی امارات و دیگر خطوط هوایی نیز می‌توانند از سبزیجات این مزرعه در پروازهای خود استفاده کنند. به دلیل تمیز بودن این سبزی‌ها دیگر نیاز به شستشوی اولیه نخواهند داشت. زیرا در پرورش آن از آفت کش ها و علف کش ها و مواد شیمیایی دیگر استفاده نخواهد شد.

امارات ساخت این مزرعه عمودی را از سال ۲۰۱۸ آغاز کرده بود. همچنین با همکاری شرکت Crop One  و هواپیمایی امارات یک سرمایه گذاری ۴۰ میلیون دلاری برای ساخت آن انجام شده بود.


What do you think about this news?

Tell everyone your opinion on this news

To leave your opinion click the link below to login to Gegli

Login